T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADIYAMAN / MERKEZ - Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Nis

2019 yılı 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Malatya Bölge Finaline katılan 4 projemizden Teknolojik tasarım ve Değerler eğitimi alanlarında 2 proje ile 1.lik ödülü aldık. Proje başvuru ve hazırlık süreçleri  dahil tüm emek veren tüm öğrencilerimizi ve tüm danışman öğretmenlerimizi gönülden tebrik ederiz. Tüm BİLSEM ailemize ve Adıyamanımıza hayırlı uğurlu olsun.

Nis

Nis

18 Mart Çanakkale Haftası etkinlikleri kapsamında tertiplediğimiz programa Şehit Hasan AYDOĞDU´nun muhterem babası Yusuf AYDOĞDU ve Kıbrıs Harekatı Gazimiz muhterem Sabri AYDOĞDU,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ALTINDAL ve Şube Müdürü Hamza ÇELENK iştirak ettiler.

Nis

‘’Engelleri Aşan Yürekler” adlı ortağı olduğumuz eTwinning projesi meyvesini verdi. Proje kapsamında hazırlanan kitapta sevgili öğrencimiz Kerem Yumuşak’ın yazdığı ‘Engelleri Aşmak, Hayallere Kavuşmak’ adlı öyküsü seçildi. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Türkiye Petrolleri Bölge Müdürümüz sayın Hikmet ASLANDERE´ye kurum ziyaretinde bulunduk. Merkezimiz amaç ve faaliyetleri hakkında bilgi verdik. BİLSEM´e ilişkin her konuda desteklerini dile getirmeleri, ilgi ve nezaketleri için teşekkür ederiz.


 

Mrt

Kurumumuzda, ünlü matematik sabiti Pi Sayısı´nı (3,14) zihinlere kazımayı ve öğrencilere eğlenerek öğretmeyi hedefleyen 14 Mart Dünya Pi Günü´nü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlilere katılım sağlayan tüm öğrenci ve öğretmenlerinimize teşekkür ediyoruz...

Mrt

Kurumumuz da 28 Şubat 2019 tarihinde deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikattan sonra tahliye tatbikatı ve bahçede yangın tatbikatı gerçekleştirilerek, bir deprem veya yangın durumunda nasıl davranılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

Mrt

BİLSEM´deki öğrencilerimize yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz ABC Bağlama, Mangala ve Sudoku seçmelerini tamamlanmış bulunmaktayız. Seçme sonuçlarına kurumumuzun panolarından ulaşabilirsiniz. Katılım sağlayan tüm öğrenci ve öğretmenlerinimize teşekkür ediyoruz...

Mrt

Mezun buluşmamızın ilkini gerçekleştirdik

Mrt

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nda Merkezimizden 4 proje Malatya bölge sergisine davet edildi.

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliği kurumumuzda düzenlenen törenle kutlandı.

Mrt

BİLSEM´deki öğrencilerimize yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz ABC Bağlama ve Sudoku seçmelerini tamamlanmış bulunmaktayız. Seçme sonuçlarına kurumumuzun panolarından ulaşabilirsiniz. Katılım sağlayan tüm öğrenci ve öğretmenlerinimize teşekkür ediyoruz...

Mrt

Daha önce duyurusunu yaptığımız ve geçen hafta başlattığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanlığımız tarafından hazırlanan  ve yedi modülden oluşan "ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARIN EBEVEYNLERİ İÇİN AİLE EĞİTİM PROGRAMI´nın 2. Modülünü tamamladık. 

Şbt

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanlığımız tarafından yapılması planlanan ve yedi modülden oluşan "ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARIN EBEVEYNLERİ İÇİN AİLE EĞİTİM PROGRAMI´na" tüm velilerimiz davetlidir. 

 

Şbt