T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADIYAMAN / MERKEZ - Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Kas

"Similarities, Attitudes, Motivation and Emotions - The SAME Project" adlı projemizin sözleşme imzalandı. Kurumumuza ve ilimize Hayırlı olsun

Kas

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı ile Yönetim ve Denetleme Kurullarının seçimi 28.10.2018 tarihinde yapıldı.

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulunu tebrik eder, başarılar dileriz.

 

Kas

Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezinde 6-21 Ekim Kod Haftası boyunca BİLSEM’deki öğrencilerin seviyelerine Code.org internet sitesi üzerinden çeşitli kodlama etkinlikleri yapıldı. Arduino ve Makeblock robotik setlerle mBlock programı ile robotik kodlama yapıldı. Ayrıca LEGO MINDSTORMS Education robotik setlerle kodlama etkinlikleri yapıldı.

Öğrencilerimize kodlama haftası hakkında bilgiler verildi. Öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmenin zevkini kodlama uygulamalarını yaparak yaşadılar.

Kas

Ekm

Rehberlik Servisimizce "İHMAL, İSTİSMAR VE TACİZ ´Konulu aile eğitimimize etkin katılım sağlayan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

Ekm

Geleceğin Bilim Adamları Fuat Sezgin’i Konuşuyor 

2019 yılı Cumhurbaşkanlığımız tarafından “Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edilmiş olup bu bağlamda Adıyaman Bilim Sanat Merkezi olarak birçok etkinlik planlandı. Bu etkinliklerin ilki olan “Gençlerle Fuat Sezgin Söyleşisi” 24 Ekim 2018 Çarşamba günü konferans salonumuzda yapıldı. Söyleşi kapsamında Serdar Karakurt, Yusuf Karahan ve Bilal Karakurt tarafından Bilsem öğrencilerine Fuat Sezgin’in hayatı, eserleri ve bilim tarihi üzerine önemli tespitleri konu başlıklarında söyleşi düzenlediler. Sunumların ardından soru-cevap faslında Bilsem öğrencilerimiz sorularına cevap aradılar. Söyleşinin ardından sunumu yapan öğrencilere hediyeleri Şube Müdürümüz Hamza Çelenk ve Kurum Müdürümüz Fuat Tokur tarafından takdim edildi. Söyleşi hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. 

Ekm

Öğretmen ve öğrenciler, merkezimizdeki Müzik - Görsel Sanatlar - Bilişim ve Kodlama - Ahşap - Seramik ve Drama Atölyeleri ile Teknoloji Müzesi ve Planetaryumu gezdiler.

 

Ekm

BİLSEM Müdür Yardımcısı Mustafa ÇELİK tarafından karşılanan Öğretmen ve öğrenciler, Merkezimizdeki Müzik - Görsel Sanatlar - Bilişim ve Kodlama - Ahşap - Seramik ve Drama Atölyeleri ile Teknoloji Müzesi ve Planetaryumu gezdiler.

Eyl

Uyum Sertifika Programı ve Veli Oryantasyon Etkinliğine ait Kareler...

Uyum Etkinliği bitiminden sonra başlayacak olan Destek Egitimi Programında Tüm Öğrencilerimize Başarılar Diliyoruz...

Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi

Eyl

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ahmet ALAGÖZ Hocamızı ziyaret ettik.

Eyl

Uyum Programımız ve Erasmus + Okul Eğitimi Programı 2018 Yılı Ana Eylem 2 - Okullar Arası Değişim Ortaklıkları Projeleri kapsamında fonlanan "Similarities, Attitudes, Motivation and Emotions - The Same Project" adlı projemız ulusal basında...

Eyl

Uyum etkinliğimizin öncelikli amacı, öğretmenler ile öğrenciler arasındaki iletişimi engelleyen duvarları yıkarak yerine yıllar boyunca sürecek olan sağlıklı ve sıcak bir iletişim kanalının açılmasını sağlamaktır. Bu nedenle 2 hafta boyunca sürecek olan uyum etkinliklerimizde öğrencilerin ve öğretmenlerin birbirleriyle sıcak diyaloglar kuracağı, birbirini tanımaya yönelik diyalogların oluşacağı etkileşimli bir uyum ortamı oluşturmayı arzuluyoruz. 

Eyl

ERASMUS + OKUL EĞİTİMİ PROGRAMI 2018 YILI ANA EYLEM 2 - OKULLAR ARASI DEĞİŞİM ORTAKLIKLARI PROJELERİ kapsamında fonlanan "Similarities, Attitudes, Motivation and Emotions - The SAME Project" adlı projemiz kabul edildi.

İlimizde bu kapsamda kabul edilen tek proje ve Turkiye geneli 9 BILSEM´den biri olma özelliğini taşıyor. Tüm BILSEM ailemize hayırlı olsun.

Eyl

Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Eyyüp GÜNEŞ hocamıza Eylül Dönemi Seminer Faaliyetleri Kapsamında "eba.gov.tr." de yayınlanan "Tecrübe Konuşuyor" konulu sunumunundan dolayı teşekkür ediyoruz.

Eyl

Sosyal Bilgiler öğretmeni Mahmut Serkan YERLİ hocamıza  Eylül Dönemi Seminer Faaliyetleri Kapsamında Prof. Dr. Fuat SEZGİN Okuması Konulu Sunumundan dolayı teşekkür ediyoruz.