T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADIYAMAN / MERKEZ - Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Haz

Sayın Nuri SÖNMEZ  Hocamızın Bilinçli İnternet Kullanımı  Hakkındaki  Sunumu İçin Kendisine Teşekkür Ediyoruz.

Haz

Sayın Musa POLAT Hocamızın BİLSEM Programları İşlenişi Hakkındaki  Sunumu İçin Kendisine Teşekkür Ediyoruz.

Haz

Proje Uzmanı Sayın Ahmet GÜNAYDIN Hocamızın Kurumumuz Adına Başvuruda Bulunulan Projeler Hakkındaki Sunumu İçin Kendisine Teşekkür Ediyoruz.

Haz

May

Bilim fuarlarının genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağladığını ifade eden BİLSEM Müdürü Fuat TOKUR, bu tür etkinliklerin hayal gücüyle yaratıcılığın birleşimi olduğunu dile getirdi.

Yapılan konuşmanın ardından fuara gelen İl Milli eğitim Özel Eğitim Şube Müdürü Sayın Hamza ÇELENK, Adıyaman Memursen Genel Başkanı Sayın Ali DENİZ ve Başkan Yardımcısı Mehmet DEMİR, Fen Lisesi Müdürü Sayın Muharrem AYTEKİN, Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Abdulkerim IŞIK tarafından bilim fuarının açılışı yapılarak veli ve öğrencilerle beraber  sergilenen projeler hakkında öğrenciler tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Koordinatörü Nuri SÖNMEZ Hocamızı ve Proje Hazırlamada Görev Alan Tüm Öğrenci ve Öğretmen Arkadaşlarımızı Tebrik Ediyoruz.

May

ROBİYAMAN Bölgesel Robot Yarışmasında Adıyaman BİLSEM olarak Temalı kategorisinde 2.lik ödülü, Çizgi İzleyen kategorisinde 3.lük ödülü alan ekibimiz öğrencilerini  tebrik ederiz.

May

BİLSEM Müdür Yardımcısı Mustafa ÇELİK tarafından karşılanan Öğretmen ve öğrenciler, Merkezimizdeki Müzik - Görsel Sanatlar - Bilişim ve Kodlama - Ahşap - Seramik ve Drama Atölyeleri ile Teknoloji Müzesi ve Planetaryumu gezdiler.

May

BİLSEM Piyano Günlerine İlgi Çok Büyüktü

May

13 Farklı Kurumdan 327 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen korolar şenliği sanat severlere güzel anlar yaşattı.  

Nis

Yetersizlik Türleri ve Kaynaştırma dersi  kapsamında  Üstün Zekalılar ve Özel Yetenekli çocukların destek eğitimi aldığı Bilim Sanat Merkezine 18/04/2018 tarihinde 13:00 ile 15:00 arası Çocuk Gelişimi öğretmenleri  Nuran  İnceyol, Zühre Büyüktaş gözetiminde gözlem ve inceleme gezisi düzenlendi. Burada  drama, seramik, ahşap, akıl oyunları atölyeleri, planetaryum, müzik atölyesi ve Z-kütüphane gezildi. Öğrencilere Bilsem müdürü Fuat Tokur, Müdür yardımcısı Mustafa Çelik  ve Türkçe Öğretmeni Bilal Zemin tarafından  çeşitli bilgilendirmeler yapıldı. Değerli hocalarımıza ve öğrencilerine yapmış oldukları bu ziyaretten dolayı kurumumuz adına teşekkür ediyoruz...

Nis

Nis

16-20 Nisan’da ikincisi düzenlenen festivale, bütün BİLSEM’ler katıldı. Festival kapsamında yarışma, sergi, atölye çalışmaları ve söyleşiler düzenleniyor.

Standımız büyük ilgi gördü. Öğercilerimizi ve öğretmenlerimizi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz...

Nis

EDEB Projesi Kapsamında Gerçekleşen Sudoko Yarışmasında Öğrencimiz Ufuk Ali ÇAKMAK İlkokul Kategorisi İl Birincisi Oldu. Öğrencimizi ve Öğretmenlerimizi Göstermiş Oldukları Başarıdan Dolayı Tebrik Ediyoruz...

Nis

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarlarında Topluluk Başkanı Özgür Fırat SAYDAM ve üyeler Mehmet Mustafa ALPARSLAN, Sümeyra DEVECİ, Şerife Nur BAL, Ayşe ŞİMŞEK, Ömer Faruk DEMİRAL ve Kürşat KIZILASLAN tarafından verilen eğitimde BİLSEM öğrencilerine yazılım, programlama ve etkileşim konularında bilgiler verildi.

Topluluk üyeleri amaçlarının ortaokulda okuyan öğrencilere başta yazılım olmak üzere bilgisayar ve uygulamaları hakkında bilgiler vermek olduğunu söyleyen Topluluk Üyeleri Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Etkinlikleri Haftası süresince farklı günlerde farklı öğrencilere bu eğitimi vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Nis

Adıyaman BiLSEM öğrencilerimize yönelik 2018 yılı için Destek Çağrısı kapsamında sunmuş olduğumuz proje önerimiz  TÜBiTAK Bilim ve Toplum Programları 4004 kodlu Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları  ADIYAMAN´DA YERDEN GÖĞE DOĞA SERÜVENI-2 adıyla desteklemeye değer görülmüştür. Tüm Bilsem ailemize hayırlı olsun.