T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADIYAMAN / MERKEZ - Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Nis

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasındaki katkılarından dolayı Bilim Sanat Merkezimize Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından Teşekkür Belgesi düzenlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüze ve Yarışmaya katılan Mahmut Serkan YERLİ hocamıza teşekkür ederiz.

Nis

Öğrencimiz Elif KARABİBER Yeşilay Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması İlkokul İl Birincisi.

Öğrencimizi ve danışman hocamız Serkan YAVUZ´u tebrik ediyoruz...

Nis

BİLSEM Müdür Yardımcısı Mustafa ÇELİK, Rehberlik Servisi Öğretmeni Yaşar AYDOĞDU ve Göresel Sanatlar Öğretmeni tarafından karşılanan Öğretmen ve öğrenciler, Merkezimizdeki Müzik - Görsel Sanatlar - Bilişim ve Kodlama - Ahşap - Seramik ve Drama Atölyeleri ile Teknoloji Müzesi vePlanetaryumu gezdiler.

Nis

BİLSEM Müdür Yardımcısı Mustafa ÇELİK ve Sınıf Öğretmenimiz Musa POLAT tarafından karşılanan Öğretmen ve öğrenciler, Merkezimizdeki Müzik - Görsel Sanatlar - Bilişim ve Kodlama - Ahşap - Seramik ve Drama Atölyeleri ile Teknoloji Müzesi ve Planetaryumu gezdiler.

Mrt

Öğrencimiz Elif KARABİBER Yeşilay Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması İlkokul İl Birincisi.

Öğrencimizi ve danışman hocamız Serkan YAVUZ´u tebrik ediyoruz...

Mrt

Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 29 Mart 2018 tarihinde Mehmet Suat UNUTMAZ Konser Salonunda Türk Halk Müziği kategorisinde tertiplenen ses yarışması İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ali FIRAT, Şube Müdürü Sayın Hamza ÇELENK, Kurum Müdürleri ve müdür yardımcıları, danışman müzik öğretmenleri, çok sayıda öğrenci ve velinin katılımıyla gerçekleşen ses yarışması büyük ilgi gördü.  33 Okuldan 100’ün üzerinde başvuru arasında 20 Mart 2018 tarihinde Adıyaman Bilim Sanat Merkezi Konferans salonunda yapılan ön eleme sonucu 18 okuldan 23 katılımcı finalde sahne almaya hak kazandı. Finalde 23 katılımcı ses ve sahne performanslarını sergiledi.  Müzik Öğretmenlerinden oluşan jüri 23 katılımcıyı dikkatle dinledi. Katılımın bireysel olarak gerçekleştiği yarışmada, ilkokul, ortaokul ve lise kategorileri ayrı ayrı puanlandı. Dereceye giren katılımcılara plaket ve katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ali FIRAT, Şube Müdürü Sayın Hamza ÇELENK, Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Orhan ÇELİK ve Bilsem Müdürü Fuat TOKUR tarafından takdim edildi. Ayrıca birinci olan yarışmacılar bağlama ile ödüllendirildiler.

Mrt

Öğrencilerimizin fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini izlemek; devam ettiği örgün eğitim kurumu, aile ve çevresi ile olumlu iletişim kurmalarına destek olmak amacıyla  danışman öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştiriler eğitim ziyaretleri kapsamında Namık Kemal İlkokulunda okuyan öğrencimizi ziyaret ettik. 


Mrt

BİLSEM Müdürü Fuat TOKUR ve Müdür Yardımıcısı Mustafa ÇELİK tarafından karşılanan Öğretmen ve öğrenciler, Merkezimizdeki Müzik - Görsel Sanatlar - Bilişim ve Kodlama - Ahşap - Seramik ve Drama Atölyeleri ile Teknoloji Müzesi vePlanetaryumu gezdiler.

Mrt

Değerli Müzik hocalarımıza ve yarışmaya katılaln tüm öğrencilere vermiş oldukları emeklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Mrt

Bugün, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününü idrak ederken günün anlam ve önemine yönelik yapılan etkiniliğimize katılan Şehit Hasan AYDOĞDU´nun Babası Hacı Yusuf AYDOĞDU ve Kıbrıs Gazisi Sabri AYDOĞDU´ya,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza ÇELENK´e, değerli velilerimize ayrıca Milli ve manevi değerlerimizin ön planda olduğu bu etkinlikte görev alan tüm öğrenci ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyoruz...

Mrt

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okullarda başlatılan “Velilerimiz Okuyor” Projesi kapsamında velilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, bu yönüyle öğrencilerimize rol model olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanarak uygulanan “Velilerimiz Okuyor” Projesi kapsamında gerçekleştirmiş olduğumuz ödül törenimize ait kareler...

 

Mrt

Görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerimize göstermiş oldukları yoğun çabalardan dolayı teşekkür ediyoruz...

 

About the project

 

Simple game exchange between countries.
Games should be active games which students play in a gym, playground, pitch...
This project will last one school term.
1. Students in small groups choose their favourite game and explain how to play in a poster (rules, number of players, place and boundaries, material needed, time, personal information about them).
2. Students record a short video explaining how to play meanwhile they play the game.
3. Share posters and videos with the other schools.
4. Play new games from the other schools, record a video playing them and...
5. Give a review about the games: I like this game because....

MAXIMUM 4 GAMES PER SCHOOL

 

Mrt

Doğa bizim yaşam alanımızdır ve doğa ile ilgili konular insanlara çocukluktan aşılanmalıdır. Çocuklara doğayı koruma kültürünün, doğayı sevmenin öneminin aşılanması çok önemlidir.

Mrt

Ağaç, orman ve doğa sevgisini toplumumuzun her kesimine yaymak temel hedeflerimiz arasındadır. Etkinliğimize katılan ve emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve yardımcı personelimize teşekkür ediyoruz...

Mrt