T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADIYAMAN / MERKEZ - Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Mrt

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nda Merkezimizden 4 proje Malatya bölge sergisine davet edildi.

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliği kurumumuzda düzenlenen törenle kutlandı.

Mrt

BİLSEM´deki öğrencilerimize yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz ABC Bağlama ve Sudoku seçmelerini tamamlanmış bulunmaktayız. Seçme sonuçlarına kurumumuzun panolarından ulaşabilirsiniz. Katılım sağlayan tüm öğrenci ve öğretmenlerinimize teşekkür ediyoruz...

Mrt

Daha önce duyurusunu yaptığımız ve geçen hafta başlattığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanlığımız tarafından hazırlanan  ve yedi modülden oluşan "ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARIN EBEVEYNLERİ İÇİN AİLE EĞİTİM PROGRAMI´nın 2. Modülünü tamamladık. 

Şbt

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanlığımız tarafından yapılması planlanan ve yedi modülden oluşan "ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARIN EBEVEYNLERİ İÇİN AİLE EĞİTİM PROGRAMI´na" tüm velilerimiz davetlidir. 

 

Şbt

Şbt

Şbt

Öğrenci tanılama sonuçları 19 Nisan Cuma günü açıklanacaktır. Tablet uygulamasına katılan tüm öğrencilere başarılar dileriz. 

Şbt

Adıyaman BİLSEM öğrencileri 05 Şubat dünya Güvenli İnternet günü etkinliği kapsamında Google tarafından geliştirilen Güvenli İnternet kullanımını animasyonlu oyun aracılığıyla anlatan Google İnterland uygulamasını bireysel kullanarak farkındalık yarattılar. Güvenli internet günü için ayrıntılı bilgiye http://www.gig.org.tr/ den ulaşabilirsiniz.

Ock

Ock

Adıyaman BİLSEM olarak Sayın Valimiz Aykut Pekmez´ e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Bu vesileyle merkezimiz faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Göstermiş oldukları nezaketten dolayı teşekkür ederiz.

Ara

Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi etkinliğe doymuyor. 22.12.2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi insan kaynakları gelişim uzmanı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN hocamızı öğrencileri ile buluşturarak önemli bir bilimsel etkinliğe imza atmıştı.

Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi 29.12.2018 tarihinde ise Endonezya, Malezya, Tayvan ve Vietnam başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde; geleneksel sanatlarımızdan Ebru ile ilgili birçok atölye ve sergide yer alan ve bu alanda ülke tanıtımında önemli bir misyon yüklenen Kültür Bakanlığı Ebru sanatçısı Mustafa ERKAN hocamızı da öğrencileri ile buluşturmuştur.

Adıyaman İl Emniyet Müdürümüz Sayın Metin ALPER ve değerli eşleri Kezban ALPER Hanımefendinin ve Adıyaman İl Milli Eğitim şube müdürü sayın Hamza ÇELENK’ in de katıldığı Ebru etkinliği büyük bir coşku ile gerçekleştirilmiştir. Yapılan etkinlikte değerli hocamız Mustafa ERKAN tüm öğrenci ve katılımcıların huzurunda canlı performans sergileyerek birbirinden güzel birçok sayıda Ebru çalışmasına imza atarak büyük beğeni ve alkış almıştır.

Ara

Yaklaşık 30 öğrecinin katıldığı gezide, öğrenciler  kurumuzun birçok atölyesini gezme fırsatı buldu.Bilsem ve atölyelerimiz hakkında merak ettikleri soruları soran öğrencilerimizin heyecanı gözlerden kaçmadı.

Ara

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Fehmi ÇELİK´e Kurumumuza yapmış olduğu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz... 

Ara

Saygıdeğer öğretmenler, veliler, öğrenciler;  BİLSEM 2019 Grup Tarama Uygulama Takvimi aşağıda yer almaktadır.